Kada gradski park postane trigonometrijski park

14.05.2024.  -  Napisala  Iskra Petak

Da je poučavanje matematike u prirodi zabavnije i opuštenije, uvjerili su se učenici 1.G razreda koji su svoja znanja iz učionice pokazali na primjerima iz obližnjeg parka. Ivanečki park postao je na jedan sat trigonometrijski park u kojem su učenici pronalazili različite objekte (klupe, stabla, skulpture) te pomoću izrađenog klinometra (za mjerenje kuta) i primjenom trigonometrijskih omjera izmjerili njihove visine. Kroz ovaj praktični pristup, učenici su stekli bolje razumijevanje trigonometrije pravokutnog trokuta, procjenjivali jesu li njihovi rezultati dobri, kritički su promišljali te još jednom dokazali primjenu matematike u svijetu oko sebe. Učenici će povratno kreirati svoje vlastite trigonometrijske parkove. Veselimo se njihovoj matematičkoj kreativnosti i primjeni znanja!

Petra Hiržin, mag.educ.math.