Nagradni izlet najboljih ekipa Vjeronaučne olimpijade

16.05.2024.  -  Napisala  Iskra Petak

Varaždinska biskupija i Katehetski ured organizirali su u subotu 11. svibnja 2024. nagradni izlet za najbolje ekipe u Natjecanju iz vjeronauka – Vjeronaučnoj olimpijadi. Tema ovogodišnje Olimpijade bila je Socijalni nauk Crkve pa je izlet bio posebno usmjeren prema bl. Alojziju Stepincu, velikom promicatelju upravo socijalnog nauka. Učenici i mentori najprije su otišli u Krašić gdje su razgledali spomen-dom našeg blaženika Alojzija Stepinca i proslavili svetu misu u župnoj crkvi Presvetog Trojstva. Potom su se uputili prema Sošicama, mjestu na obroncima Žumberka, gdje su posjetili samostan sestara bazilijanki i upoznali se s njima. U centru za posjetitelje naučili su nešto o Parku prirode Žumberak – Samoborsko gorje, a na kraju su se pomolili kod jame Jazovka, mjesta masovnog stradanja Hrvata u i nakon Drugog svjetskog rata. Na nagradnom izletu bila je i ekipa naše škole koju čine Emili Pavleković, Helena Canjuga, Paola Lukavski i Lovro Maček, a njihova je mentorica s. Laura Cukar.

Lovro Maček