Erasmus+ informativni događaj u Srednjoj školi Ivanec

18.10.2024.  -  Napisala  Iskra Petak
16. listopada 2024. godine u Srednjoj školi Ivanec održan je Erasmus+ informativni događaj na kojem su učenici, nastavnici i šira javnost imali priliku saznati sve o Erasmus+ programu i projektima u kojima škola sudjeluje.
Ravnateljica škole Lidija Kozina održala je inspirativno predavanje o Erasmus+ programu, istaknuvši važnost međunarodne suradnje i mogućnosti mobilnosti za učenike i nastavnike. Učenica Bruna Žukina podijelila je svoje iskustvo razmjene učenika u Italiji, prenoseći dojmove i potičući druge učenike da se uključe u buduće projekte mobilnosti.

Tijekom događaja predstavljeni su Erasmus+ projekti u kojima škola trenutno sudjeluje:
• „OOP FOR FUN“ – cilj projekta je uvođenje objektno orijentiranog programiranja u kurikulume srednjih škola na inovativan i zabavan način kroz razvoj igara
• STEM XHIBITIONS – cilj je povećati interes, angažman i uspjeh učenika srednjih škola u STEM predmetima, dok istovremeno promovira njihove transverzalne vještine i sudjelovanje javnosti u znanstvenom istraživanju i inovacijama putem metode kokreacije.
• Akreditirani projekt u području strukovnog obrazovanja i osposobljavanja – ciljevi akreditacije su unaprijediti kvalitetu strukovnog obrazovanja kroz jačanje osobnih i stručnih kompetencija djelatnika škole, ojačati strukovna znanja i vještine učenika traženih na tržištu rada kroz praksu u inozemstvu i razvijanje europske dimenzije škole
• Akreditirani projekt UHSR-a „Innovative School Leaders for Green and Digital Transformation“ – ciljevi su usavršavanje organizacijskih i pedagoških kompetencija ravnatelja, osnažiti voditeljske kompetencije ravnatelja za ekološku transformaciju škole i osnažiti ravnatelje za provedbu digitalne transformacije.
U sklopu obilježavanja Erasmus+ tjedna učenici i nastavnici imaju priliku fotografirati se u holu škole u Erasmus+ okviru, držeći zastave zemalja u koje bi voljeli otputovati na mobilnost.

Ovaj događaj otvorio je vrata novim mogućnostima i učvrstio našu školu kao dio Erasmus+ zajednice!