Ekonomisti na terenskoj nastavi

03.05.2018.  -  Napisala  Iskra Petak

U petak 20. travnja 2018. godine, učenici 3.E s profesoricom Tatjanom Putar posjetili su tvrtku Ivančica d.d.

Razgledavanjem tvrtke Ivančica d.d. učenici su imali priliku vidjeti kako funkcionira stvarni svijet gospodarstva, odnosno prepoznati i povezati teoriju koju uče kroz stručne predmete na konkretnim primjerima.

Obilaskom pogona uz stručno vodstvo, saznali su kako se iz više različitih komada materijala oblikuju cipelu te kako se u montaži dovršava proizvodnja i nastaje nova cipela koja je prošla kroz vrijedne ruke njihovih radnika.

Ivančica je na izvoznom tržištu prisutna već više od 40 godina, danas se ubraja među najizvrsnije izvoznike stoga je i strategija razvoja fokusirana na razvoj vlastitog branda i razvoj tržišta s ciljem povećanja udjela vlastitih proizvoda u ukupnom izvozu.

Učenike je posebno oduševila vrijedna radna snaga, rad i disciplina te sve ono što su vidjeli prolazeći kroz cjelokupan proces proizvodnje vrlo kvalitetnih cipela.

Katarina Prašnički, 3. E