Digitalna Zelena čistka 2021.

22.04.2021.  -  Napisala  Iskra Petak

Dragi prijatelji planete Zemlje, Zelene čistke i čistog okoliša,

na današnji datum, 22. travnja, obilježava se međunarodni Dan planete Zemlje s ciljem širenja svijesti o očuvanju okoliša i utjecaja ljudskog djelovanja na prirodu.

Povodom obilježavanja Dana planete Zemlje provodi se kampanja Zelena čistka, koja je postala najveća ekološka i volonterska akcija u Hrvatskoj, a ove godine obilježava se deset godina provedbe Zelene čistke.

Učenici Srednje škole Ivanec prijašnjih su godina rado sudjelovali u akciji Zelena čistka pod organizacijom Grada Ivanca, čišćenjem okoliša škole i pojedinih dijelova grada, no zbog epidemiološke situacije ovogodišnja kampanja usmjerena je na digitalni otpad i akcije digitalnog čišćenja.

Što je digitalni otpad, kako se provode akcije digitalnog čišćenja, saznajte u dopisu u prilogu i u njemu pronađite poveznice i na e-letak u sklopu Zelene čistke 2021. – akcije digitalnog čišćenja.

Klikajmo za čisti okoliš!