Poziv na Festival matematike Varaždinske županije

17.02.2017.  -  Napisala  Iskra Petak

21. travnja (petak, zadnji dan proljetnih praznika) u Gospodarskoj školi u Varaždinu održat će se 3. Festival matematike Varaždinske županije.

Natjecanje se provodi u tri kategorije:

- ekipno

- pojedinačno

-prezentacijsko

Srednjoškolci se ekipno mogu natjecati u kategoriji RIHTERI. Naziv, vođu ekipe i mentora biraju članovi.

Svaka ekipa sastoji se od 4 učenika iz najmanje tri razreda (generacijski), što znači da jedna ekipa može imati najviše dva učenika iz iste generacije. Gradivo koje se provjerava je gradivo prvog, drugog, trećeg i četvrtog razreda srednje škole do derivacija. Dozvoljeno je korištenje geometrijskog pribora, ali ne kalkulatora niti formula. Ekipno natjecanje traje 90 minuta, a pojedinačno 60 minuta, ali se pojedinačno natjecanje neće održati ukoliko se prijavi manje od 10 učenika.

Prijave za Festival su moguće od 1.2. do 28.2.2017., dok se za prezentacijski dio (prezentacije, filmovi, plakati, bilježnice...) prijave zaprimaju od 1.3. do 25.3. e-mailom na adresu Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Sve informacije o natjecanju možete naći na stranici http://www.civz.hr/