Centar izvrsnosti iz informatike za srednje škole

15.09.2017.  -  Napisala  Iskra Petak

Uskoro s radom započinje i Centar izvrsnosti iz informatike sa sjedištem u Prvoj gimnaziji Varaždin.

Zainteresirani učenici se prijavljuju svojim profesorima informatike i računalstva do 26.9.2017. te neće biti mogućnosti naknadnih prijava. Budući da su utvrđene kompetencije i predznanja koje izvrsni učenici trebaju imati iz odgovarajućeg područja, inicijalno testiranje prijavljenih učenika (ukoliko će to biti potrebno za pojedinu radionicu u slučaju većeg broja prijava) bit će obavljeno 7.10.2017. godine, o čemu će učenici biti pravodobno obaviješteni.

Sva predavanja u Centru su besplatna, a osigurana je i užina za polaznike.

Popis radionica:

1. Primjena naprednih algoritama u rješavanju programskih zadataka (voditelji: Bojan Banić, Ivan Paljak, Adrian Satja Kurdija; trajanje radionice: 60 sati)
  2. Rješavanje problemskih zadataka u informatici (voditelj: Bojan Banić; trajanje radionice: 30 sati)
  3. 3D modeliranje i računalna animacija (voditelj: Andrija Bernik; trajanje radionice: 25 sati)
  4. Profesionalna fotografija i digitalna obrada (voditelji: Elena Avramenko, Janja Banić; trajanje radionice: 50 sati)
  5. Osnove informatike (voditelj: Vladimir Mikac; trajanje radionice: 25 sati)
  6. Fizika i IT: uvod u robotiku (voditelji: Vesna Novosel Martinić, Dinko Meštrović; trajanje radionice: 60 sati).