Poziv učenicima na sudjelovanje u natjecanju Ponos domovine

30.01.2018.  -  Napisala  Iskra Petak

Udruga Ponos domovine pod pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović organizira osmi puta istoimeno srednjoškolsko natjecanje koje započinje eliminacijskim testiranjem putem interneta. Novost je ove godine da se testiranje provodi u grupama sukladno poluzavršnim natjecanjima koja će biti u Vukovaru 10.03., Sesvetama 16. 03., Delnicama 17.03., Varaždinu 24.03., Širokom Brijegu 13. 04. i Splitu 14. 04.

No najprije će se u četvrtak, 1. ožujka održati provjera znanja učenika iz Domovinskog rata i odgoja, hrvatske povijesti, znanosti, sporta, kulture, religije i ostalih pozitivnih društvenih vrijednosti. Natjecanje započinje putem interneta 1. ožujka od 12,40 do 12,55 sati za sredjnoškolce iz Varaždinske županije. Dovoljno je samo u naznačeno vrijeme riješiti eliminacijski test uz prethodno upisivanje AAi@Edu identiteta dobivenog od CARNeta.

Najboljih 30 učenika iz svake grupe stječe pravo pristupiti sljedećem eliminacijskom krugu, u utorak, 6. ožujka u 12.00 sati kako bi odredili 10 najboljih učenika koji će moći formirati svoje tročlane ekipe i sudjelovati u poluzavršnicama. Po dvije najbolje ekipe iz svake poluzavršnice (ukupno 12) stječe pravo sudjelovati u trodnevnom završnom natjecanju u Zagrebu.

Pobjedničke ekipe i njihove profesore očekuju vrijedne nagrade, medalje i plakete, a pobjednike i laskavi naziv Ponos domovine '18!

U završnici ekipe uz provjeru teorijskog znanja i tjelesnih sposobnosti izrađuju i projektni zadatak, a nagrade se dodjeljuju na Oltaru domovine.

Više o svemu zainteresirani mogu saznati na web i facebook stranici natjecanja te kod svojih profesorica povijesti.