U sklopu projekta „HEUREKA – spoznajom do uspjeha“ u razdoblju od siječnja do ožujka 2016. održano je 5 višednevnih radionica tijekom kojih su nastavnici naše škole stekli specijalizirana stručna znanja vezana uz njihovo područje rada i izradu kurikuluma te unaprijedili svoje pedagoške kompetencije u području učenja i poučavanja.
Kroz radionice nastavnici matematike i fizike unaprijedili su vještine korištenje softvera za prikaz i analizu podataka (Excel i Geogebra). Edukaciju su održali stručnjaci MIT Cluster-a koji se bavi djelatnostima iz područja informacijsko-komunikacijskih tehnologija.
Nastavnici geografije educirani su za korištenje geografskih informacijskih sustava kroz program Q-GIS. Edukacija je održana u Zagrebu, u tvrtki Prehnit d.o.o. čija je primarna djelatnost savjetovanje u području planiranja, dizajna, implementacije i održavanja Geografskih informacijskih Sustava (GIS), te školovanje za upotrebu GIS tehnologija.
Nastavnici informatike educirani su u području primjene software-a za razvoj mobilnih aplikacija, a edukaciju su proveli doc.dr.sc. Zlatko Stapić i Ivan Švogor, mag.inf. sa Katedre za razvoj informacijskih sustava Fakulteta organizacije i informatike u Varaždinu.
Uz navedene specijalizirane radionice namijenjene nastavnicima sukladno njihovim područjima rada nastavnici, ravnateljica, te pedagoginja Srednje škole Ivanec sudjelovali su na edukativnim radionicama u području primjene suvremenih nastavnih metoda učenja i poučavanja usmjerenih učeniku. Kroz navedenu interaktivnu radionicu, polaznici edukacije upoznali su se sa suvremenim nastavnim sustavima, metodama, oblicima i tehnikama rada kao što su iskustveno učenje, projekt u nastavi, suradničko učenje, istraživačko učenje, projektna nastava, obrnuta učionica. Edukaciju je održao dr. sc. Goran Hajdin sa Katedre za razvoj informacijskih sustava Fakulteta organizacije i informatike u Varaždinu.
U cilju podizanja kompetencija nastavnika u području kurikuluma temeljenih na ishodima učenja sukladno HKO-u održane su 3 jednodnevne radionice za izradu kurikuluma i skupove ishoda učenja, na kojima su osim nastavnika koji su vezani na područja izrade novih fakultativnih predmeta gimnazijskog programa (Statistika, Eksperimentalna fizika, Digitalna kartografija i Razvoj mobilnih aplikacija) sudjelovali nastavnici škole iz drugih područja obrazovna te ravnateljica i pedagoginja škole. Edukaciju je provela tvrtka Infoproces d.o.o. koja se bavi edukacijom, praćenjem i provedbom EU projekata, poslovnom podrškom prilikom definiranja skupova ishoda učenja i osiguranjem primjene kvalitete prema HKO „Hrvatskom kvalifikacijskom okviru“.
Održane edukacije jedan od koraka do ostvarenja krajnjeg cilja projekta a to je „Uvođenje suvremenih i inovativnih fakultativnih predmeta iz prirodoslovlja, matematike i informatike u gimnazijsko obrazovanje te osiguranje materijalnih i kadrovskih uvjeta za njihovo izvođenje, radi povećanja kompetencija učenika potrebnih za nastavak obrazovanja“.